Časy se mění

Mění se skoro vše. Situace ve světě, politika, ekonomika, zabezpečení ve stáří, pojištění ale i počasí. V dnešním příspěvku se podíváme na Vaše pojištění majetku.

Od roku, kdy v naší zemi platí nový občanský zákoník, ČNB  jako hlavní dozorující orgán nad financemi, klade velký důraz na zkvalitňování služeb klientům. Do pojištění majetku se to promítlo tím, že v naší pojišťovně jsme povinni udělat před sjednáním pojistky důkladnou analýzu potřeb klienta.
Další změna se promítla přímo do produktů. Dnes oproti dřívějším pojistkám sjednáváme pojíštění na novou cenu. To je taková cena, za kterou si majetek zničený při pojistné události můžete pořídit zcela novy. Neodpočítává se amortizace, jako u dřívějších produktů, kdy se pojišťovalo na časovou cenu.

Podívejte se proto na Vaše pojistné smlouvy domů a domácností, ze kterého jsou roku a zda je majetek pojišten na novou cenu. Většinou nová pojistka podle nových pravidel není ani o moc dražší než původní.

Další velice závávažnou věcí je změna počasí. Dnes neznamená, že když je Váš dům na kopci, nebo daleko od velké řeky, že nemůže být postižen velkou vodou. Silné několikadenní lokální srážky dnes nejsou vyjímkou. Pojmy jako Tornádo, nebo Supercela jsme u nás před někoilika lety vůbec neznali.  Podívejte se na své pojištění majetku i z tohoto pohledu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *