Zamyšlení nad povinným ručením a havárií

Před svým odchodem do důchodu, s výhledem vrátit se k pojišťovnictví, jsem se rozhodl koupit si lepší a bezpečnější auto. Moje volba padla na můj dávný sen BMW a v únoru t.r. jsem do toho šel.

Pak jsem absolvoval treningový Camp na neživotní pojištění v Berouně a uvědomil jsem si, jak mám to auto na POV špatně pojištěné. Zaměstnanec autobazaru mě to pojistil tím nejlevnějším produktem START se škodami na majetku a na zdraví 35/35 milionů. Tenkrát jsem o tom ještě málo věděl a byl jsem rád, že to dlouho netrvalo a mohl jsem odjet s pojištěným vozidlem. Po návratu z Campu jsem se o tom bavil s mojí vedoucí a dohodli jsme se, že to předěláme na produkt EXCLUSIVE  100/100. V dnešní době, kdy můžete neopatrným předjížděním způsobit vážnou havárii autobusu plného podnikatelů, nemusí krytí 35/35 milionů zdaleka stačit a máte zaděláno na problémy do konce života. Když jsme se o tom bavili, tak se mě moje šéfová zeptala jestli neuděláme k tomu rovnou i havárku. Já jsem řekl, že zatím ne.

A víte jak to chodí, havarie se stane, když se sejde několik nepříznivých okolností najednou. U mě to bylo pole s vysokou kukuřicí, po hlavní přijíždějící auto velkou rychlostí, posádka chtěla ještě ten den vyrazit na dovolenou k moři a moje nepozornost, kdy jsem měl plnou hlavu klienta, za kterým jsem jel.

Toto byl výsledek.

Naštěstí to bylo jen tečně a neodnesla to ani náprava ani chladič. Pár plechů,  reflektor a nádržka ostřikovače. Dnes už je auto v pořádku, ale to „zatím ne“, mě stálo  40.000,- Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *